Separatory w ofercie produktowej

W ofercie firmy Eotech znajdują się separatory:

  1. tłuszczów,
  2. skrobi.

Separatory tłuszczów przeznaczone są do usuwania ze ścieków substancji olejowych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego o gęstości mniejszej niż 0,95 g/cm , które są częściowo lub całkowicie nierozpuszczalne w wodzie.

Natomast separatory skrobi służą np. do oczyszczania ścieków zawierających skrobię. Dlaczego skrobia w wodach odpływowych jest niebezpieczna? Skrobia powoduje powstanie osadów w przewodach odpływowych, przyczyniając się do zapychania rur kanalizacyjnych.

Obydwa poniższe modele separatorów posiadają zbiornik poziomy i pionowy. Szczegóły w budowie i zastosowaniu w opisie przy danym modelu.

Separatory tłuszczu EKOTANK T

Separatory tłuszczów tudzież tłuszczowniki przeznaczone są do usuwania ze ścieków substancji olejowych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego o gęstości mniejszej niż 0,95 g/cm , które są częściowo lub całkowicie nierozpuszczalne w wodzie. Oddzielacze powinny być stosowane w miejscach, gdzie niezbędne jest wydzielanie tłuszczów: kuchnia zbiorowego żywienia, ubojnia i rzeźna, sklepy mięsne i rybne, zakłady utylizacji zwierząt, itp.

Link: opisy tłuszczowników, ich dokumentacja i karty katalogowe

Separatory skrobii EKOTANK S

Skrobia jest wypłukiwana przez wodę, podczas procesu obierania, łuskania i płukania warzyw (ziemniaki, zboże, rośliny strączkowe). Ścieki zawierające skrobię powodują powstanie osadów w przewodach odpływowych, przyczyniając się do zapychania rur kanalizacyjnych. Separatory skrobi powinny być stosowane w miejscach, gdzie niezbędne jest wydzielanie skrobi: zakłady przetwórstwa warzyw, restauracje, wytwórnie frytek, zakłady produkcji makaronów, krochmalu oraz w piekarniach.

Link: Opisy separatorów skrobii, karty katalogowe, dokumentacja, rysunki

 

Schematy:

  •